Uprzejmie informujemy, że od 18.03.2024 roku zmianie ulega
adres e-mail Szkoły na:

Od 27 maja do 7 czerwca 2024 r. Szkoła Podstawowa w Babinie aktywnie uczestniczyła w trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu, stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia. To coroczne, globalne wydarzenie zachęca do aktywnego stylu życia oraz regularnego uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

W naszej szkole, w trakcie tego tygodnia prowadzone były Aktywne Przerwy, nie zabrakło też licznych gier i zabaw ruchowych, m. in. uczniowie klas starszych grali w odmianę amerykańskiego zbijaka o nazwie Dodgeball, wykonali piramidę wieloosobową oraz piramidę dwójkową. Natomiast uczniowie najmłodszych klas wykonywali różne zadania sportowe oraz ćwiczyli razem z Akademią Krokieta i Lamy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w tym wydarzeniu.

tydz ruch 1  tydz ruch 2  tydz ruch 3  tydz ruch 4
 tydz ruch 5  tydz ruch 6  tydz ruch 7
26.04.2024 r. w Szkole Podstawowej w Babinie obchodziliśmy 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa ta została zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Jej inicjatorami byli między innymi: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Adam Czartoryski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.
Chcąc uczcić ten historyczny moment, uczniowie pod kierunkiem pani Agaty Ruszniak i pana Ireneusza Rumińskiego, przygotowali część artystyczną, przybliżającą społeczności szkolnej wydarzenia z 1791 r.
 1  2  3
 4  5  6
W piątek 26 kwietnia nasze uczennice ze wzięły udział w powiatowym przeglądzie piosenki, organizowanym przez Centrum Kultury Gminy Jabłonna. Były to eliminacje do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający Słowik". Celem konkursu były m.in. promocja polskiej piosenki oraz rozwijanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.
W eliminacjach powiatowych wzięły udział:
Wiktoria Cichoń z klasy 1 oraz Emilia Sieńko z klasy 6.
Dziewczęta zaprezentowały piosenkę "Supermoce" z repertuaru ZoZi oraz utwór "Dziś późno pójdę spać" grupy Kwiat Jabłoni.
Konkurencja była duża i wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych. Tym bardziej miło nam poinformować, że uczennica klasy 1 Wiktoria Cichoń zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 6-8 lat.
Uczestniczkom gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Gratulujemy również Rodzicom, którym dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie swoich pociech.
 1  2 3