10 listopada społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Babinie podczas uroczystego apelu uczciła 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodleglości.
11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego wydarzenia, a także w celu kształtowania patriotycznych postaw młodego pokolenia, uczniowie przedstawili krótką część artystyczną upamiętniającą ważny dla każdego Polaka moment, kiedy Polska po 123 latach niewoli stała się wolnym niepodległym państwem.
314712977 2278535838952275 7013525796324207338 n

logo LaborLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem działań ma być stworzenie bazy nowoczesnej szkół, w której zajęcia będą prowdzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach tego wsparcia Szkoła Podstawowa w Babinie otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł. Kwota ta zostanie wykorzystana na zakup nowoczesnego wyposażenia np. drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów, sprzętu do nagrań, pomocy dydaktycznych.

Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/