W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Podczas uroczystości gościliśmy z ramienia organu prowadzącego szkołę Panią Bożenę Dziewicką przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych, ks. Ryszarda Wasilaka, Panią Małgorzatę Zaborską przewodniczącą Rady Rodziców, rodziców naszych uczniów, nauczycieli i najważniejszych bohaterów tego wyjątkowego dnia, czyli uczniów Szkoły Podstawowej w Babinie.
Podczas spotkania kończącego rok szkolny 2021/2022 Pani Dyrektor Anna Musiej wraz z wychowawcami poszczególnych klas uroczyście wręczyła świadectwa uczniom kończącym szkołę podstawową szkoły oraz tym uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 1 oraz 5 pod kierunkiem Pani Edyty Czerskiej oraz Pani Joanny Pustelny.
Naszym wspaniałym Uczniom oraz Nauczycielom życzymy pięknych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.
Do zobaczenia za dwa miesiące!
 z1 z2  z3  z4 z5
 z6  z7  z8 z9  z10
 z11 z12   z13  z14  z15
 z16 z16 z17 z18  z20 
z21 z22  z23  z24   

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki do Warszawy, która odbyła się 14 czerwca 2022 roku.

 w1 w2  w3  w4  w5 
 w6 w7   w8 w9   w10
 w10 1  w11  w12  w13  
14 czerwca 2022 r. odbyła się wycieczka uczniów klas I – III do Państwowej Straży Pożarnej w Bełżycach. Dzięki życzliwości Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. Dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy – 112.
Miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Z ogromnym entuzjazmem obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego.
Niespodzianką okazało się zwiedzanie Izby Pożarnictwa , po której oprowadzał nas pracownik Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci zobaczyły jakim wyposażeniem posługiwali się kiedyś strażacy. Z zachwytem podziwiały sikawki konne, sztandary, mundury, ordery oraz różne imitacje samochodów strażackich. Mogły same uruchomić ręczną syrenę. Wycieczka bardzo nam się podobała. Było po prostu super!!!
Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
 str1 str2   str3 str4  str5 
 str6  str7 str8   str9  str10

Nauka języków obcych to dla naszych uczniów niezwykle ważny element edukacji. Oprócz codziennych lekcyjnych wyzwań, w II semestrze uczniowie klas IV-VIII przystąpili do konkursów językowych. Klasy VII-VIII wzięły udział w rywalizacji o tytuł mistrza Installingu, natomiast klasy IV-V sprawdziły swoje umięjetności literowania w języku angielskim w konkursie „Spelling Bee”. Laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 a1  a2 a3  a4