W Szkole Podstawowej w Babinie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

W dniu takim jak ten warto przypominać hasła, o których zdarza nam się zapominać...

Respektujmy cudze prawa.

Umiejętnie słuchajmy i komunikujmy się ze sobą.

Nie odrzucajmy nieznanego.

Doceniajmy rozmaitość kultury.

tole1  tole2   tole3

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Babinie zorganizowano II "Turniej niepodległościowy w tenisie stołowym”.

W zawodach wzięli udział chłopcy z klas IV – VII. Na podium stanęli:

1 miejsce - Oskar Czuryszkiewicz

2 miejsce - Michał Krzysztoń

3 miejsce - Rafał Wójcik

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy kolejnych sukcesów.

tenis1  tenis2 

Społeczność Szkoły Podstawowej w Babinie z wielkim szacunkiem uczciła rocznicę, odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli. Bohaterska droga do wolności, którą przemierzyli nasi przodkowie, była kręta i pełna wybojów. Biorąc udział w obchodach jednego z najważniejszych świąt państwowych, które jest symbolem naszej tożsamości narodowej, chcemy okazywać miłość i szacunek do naszej Ojczyzny oraz upamiętniać tych, którzy o Niepodległą walczyli.

niep1   niep2 niep3 niep4

W piątek 3 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do kina "Cisy" w Nałęczowie. Taka wyprawa zawsze budzi wśród przedszkolaków dużo emocji, a szczególnie jeśli odbywa się po raz pierwszy. Tak było również w przypadku naszych dzieci. Ulubieni bohaterowie oraz nowe postaci występujące w animowanym filmie pt.: "Psi Patrol: Wielki film" wywołały zachwyt przedszkolaków. Uśmiechnięte buzie i pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

patrol1   patrol2  patrol3