20 października w Szkole Podstawowej w Babinie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Bełżyce Pan Ireneusz Łucka, ksiądz proboszcz Dariusz Maciejewski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Zaborska, dyrektor szkoły Pani Anna Musiej, nauczyciele, rodzice uczniów klasy pierwszej oraz uczniowska społeczność szkolna.
Pierwszoklasiści, odświętnie ubrani, w okolicznościowych biretach, zebrali się na sali gimnastycznej, która została odpowiednio udekorowana na tę okazję. Zanim zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, zaprezentowanie układów tanecznych, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg ważnych pytań.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz akt pasowania, którego kolorowym ołówkiem dokonała Pani dyrektor Anna Musiej. Dowodem włączenia uczniów do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Babinie, było wręczenie im legitymacji szkolnych, okolicznościowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez rodziców oraz Radę Rodziców.
Naszym pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych, a rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.

slub1  slub2   slub3

Obchody XXIII Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej w Babinie

Tegoroczny XXIII Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Uczniowie klas II, III i VII z wielkim zaangażowaniem przybliżyli nam sylwetkę naszego wielkiego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II. Jego talenty, pasje, zainteresowania a przede wszystkim mądrość, z której czerpać może każdy, niezależnie od wieku.

Była to wspaniała okazja do przypomnienia sobie tego niezwykłego pontyfikatu, który rozpoczął się właśnie 16 października 1978 roku.

dzpap1   dzpap2 dzpap3 

4 października 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Babinie wzięli udział już w 6. edycji akcji Sprzątamy Dla Polski objętej honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

sprz1   sprz2  sprz3

13 października w Szkole Podstawowej w Babinie było bardzo uroczyście! Społeczność uczniowska i wszyscy pracownicy świętowali 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.
Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Bełżyc Ireneusza Łuckę, Panią Sołtys Babina Marię Besztak, księdza Ryszarda Wasilaka, przedstawicieli Rady Rodziców oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
Uroczystość była okazją wyrażenia wdzięczności i podziękowań dla nauczycieli za wysiłek i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.
Wspaniała gra aktorska uczniów przedstawiająca szkolną codzienność z przymrużeniem oka oraz oprawa muzyczna w wykonaniu naszych dzieci podkreślały rangę szkolnego święta.

dzedu1  dzedu2  dzedu3   dzedu4

marsz1Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babinie wzięli w nim udział w Jesiennym Marszu Pamięci z okazji 84. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.