22 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Babinie uczestniczyli w Rajdzie im. mjr. cc Hieronima Dekutowskiego ps. “Zapora”. Wszyscy, chociaż zmęczeni, wróciliśmy bardzo zadowoleni i za rok na pewno pomaszerujemy ponownie.

zap1 zap2 zap3

21 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babinie zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny wzięli udział w dwóch akcjach ekologicznych: „Sprzątanie gmin z ZZOKIEM” oraz „Sprzątamy dla Polski".

Celem akcji było zwiększenie świadomości dbania o otaczające nas środowisko lokalne, promowanie postaw ekologicznych oraz segregowanie odpadów komunalnych.

Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz najbliższą okolicę. Dzięki słonecznej i pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Uczniowie zebrali kilka worków odpadów, które zalegały na drogach i poboczach. Nasze dzielne Maluchy również nazbierały pełne worki śmieci. Teraz w okolicy Szkoły Podstawowej w Babinie jest już bardzo czysto. Wierzymy, że pozostanie tak na długo.

Aktywny udział w tym wydarzeniu uświadomił wszystkim uczestnikom, że należy dbać o środowisko oraz czystość otoczenia.

swi1 swi2 swi3 swi4

20 kwietnia nasi młodzi piłkarze reprezentowali Szkołę Podstawową w Babinie podczas rozgrywek w turnieju o Puchar Tymbarku.

tym1 tym2

21 kwietnia 2023 r. na Stadionie Miejskim w Bełżycach odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców na szczeblu gminy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babinie po emocjonujących meczach w obu kategoriach wiekowych zajęli II miejsce. GRATULUJEMY

pil1 pil2

Biblioteka szkolna ze Szkoły Podstawowej w Babinie odpowiedziała na zaproszenie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i angażując uczniów włączyła się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

19 kwietnia, w myśl hasła przewodniego ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ, wszyscy przypięliśmy żonkile na znak upamiętnienia powstania w getcie warszawskim. W tym dniu naszym uczniom została również przybliżona historia tego wydarzenia, które stało się symbolem walki o godność.

get1 get2 get3