Uprzejmie informujemy, że od 18.03.2024 roku zmianie ulega
adres e-mail Szkoły na:
12 marca dzieci z klas I-III pojechały na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, gdzie mogli m.in. zaobserwować przykre skutki nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na specjalnych symulatorach pożarów. Poznali również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także zgłębili wiedzę na temat pracy strażaka.
Prawdziwą atrakcją była możliwość "odbierania" przez uczniów telefonicznych zgłoszeń nagłych wypadków, a także jazda starym Żukiem pędzącym do pożaru. Wszyscy bez problemu poradzili sobie również na ściance wspinaczkowej.
Po zajęciach uczniowie mieli ponadto możliwość zwiedzania garażu - tam zachwyciły ich wielkie wozy strażackie oraz specjalistyczny sprzęt, który mogli nie tylko zobaczyć, ale przede wszystkim "wypróbować". Pan Damian - zaprzyjaźniony strażak - w wyczerpujący sposób odpowiadał na wszystkie pytania dociekliwych dzieci.
Dzisiejsza wycieczka była fascynującą przygodą i wspaniałą lekcją.
Gorące podziękowania kierujemy do mł. kpt. Radosława Pastuszka oraz kpt. Damiana Bednarczyka, którzy odkryli przed uczniami naszej szkoły tajniki swojej niezwykle trudnej i odpowiedzialnej pracy. Mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie odwiedzimy Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.
1 2

7 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wyprawę do Lublina. Celem naszej wycieczki była sala zabaw Coolki. Dzieci miały okazję wspólnie pobawić się w ciekawym miejscu z wieloma atrakcjami. Nie mogło zabraknąć też pysznego jedzenia. Dzieci z apetytem zjadły smaczną pizzę.
Taki wyjazd dla przedszkolaków to ogromna dawka emocji i niezapomnianych wrażeń. Nie możemy się doczekać kolejnej wyprawy.
1 3  4 5 11

Jak pracuje Port Lotniczy? Jak wygląda odprawa bagażowa? Co pasażerowie muszą zrobić, gdy mają już kupiony bilet? Co mogą zabrać do samolotu? To tylko niektóre pytania, na które uzyskaliśmy odpowiedź podczas wycieczki na lotnisko do Lublina. Ponadto, zajrzeliśmy do Aeroklubu Świdnik, gdzie podziwialiśmy powietrzne środki transportu z bliska. Bardzo ciekawym doświadczeniem, było także obserwowanie startu oraz lądowania samolotu z punktu widokowego. Podczas tego niezwykłego wyjazdu dzieci zostały wprowadzone nie tylko w świat lotnictwa, ale również świat kolei. Przejechały pociągiem ze Świdnika do nowoczesnego i największego centrum komunikacyjnego, czyli nowopowstałego dworca w Lublinie.

1  2 3