kosmo20 listopada uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wybrali się na kosmiczną wycieczkę do Lublina. Fascynującą przygodę rozpoczęliśmy w kinie, oglądając niezwykle wartościowy i wzruszający film „O psie, który jeździł koleją.” Film nie był wierną adaptacją słynnej noweli i, ku miłemu zaskoczeniu naszych uczniów, zakończony był „happy endem”.

Kolejnym przystankiem naszej przygody była wystawa „Kosmopark”, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów o kosmosie oraz odkryliśmy mnóstwo wspaniałych atrakcji. Mogliśmy się przekonać, jak wyglądałby spacer na Jowiszu, dowiedzieliśmy się, ile ważyłoby nasze ciało na innej planecie, zdobyliśmy doświadczenie lotnicze, sprawdziliśmy, jak to jest być w stanie nieważkości, a także poczuliśmy energię, a nawet zapach kosmosu.

Szkoda, że nasza wycieczka tak szybko dobiegła końca… Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej, pełnej wrażeń przygody!