4 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III wzięli udział warsztatach stomatologicznych. Była to jedyna, niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak dentysta. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas pierwszej teoretycznej dzieci w formie zabawy na refleks, zapoznane były ze zdrowymi nawykami żywieniowymi oraz z metodami poszukiwania próchnicy m.in oglądanie za pomocą kamery wewnątrzustnej zębów Smoka Bartosza. Mieli wyjaśnioną i zaprezentowaną prawidłową technikę szczotkowania zębów przy użyciu różnych szczotek, naukę nitkowania, a także zapoznali się z narzędziami stomatologicznymi i materiałami niezbędnymi do wykonania zabiegów takich jak np. przegląd, lakierowanie czy plombowanie. Druga część była to część praktyczna, w której każdy uczestnik otrzymał indywidualne miejsce pracy w tym swojego pacjenta, komplet narzędzi niezbędny do wykonania szczotkowania, nitkowania, przeglądu, lakierowania oraz plomby. Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznały zawód stomatologa, ale również dowiedziały się, co jest zdrowe dla naszych zębów, jak o nie dbać i po co one właściwie są. Na zakończenie warsztatów każde dziecko uzyskało tytułu „Małego Dentysty", otrzymało dyplom ukończenia Akademii Stomatologicznej oraz zestaw dentystyczny, a szkoła otrzymała certyfikat. Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną, mgr pedagogiki z firmy Profi-dental mieszczącej się w Opolu Lubelskim.
5 6 7  8