30 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babinie licznie reprezentowali naszą szkołę podczas gminnego etapu 42. Małego Konkursu Recytatorskiego w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Celem konkursu było m.in. podtrzymywanie i upowszechnianie idei kultury języka oraz kultury żywego słowa, promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania literaturą i uwrażliwienie na piękno poezji, a także obudzenie inwencji twórczej wśród dzieci i młodzieży. Jesteśmy dumni z młodych recytatorów i bardzo się cieszymy z sukcesu naszych uczniów:

1 miejsce za piękną deklamację fragm. „Oświęcimskiej bajki” Bogdana Bartnikowskiego zdobyła Amelia Bednarczyk z klasy 6.

3 miejsce za wzorową recytację wiersza Artura Oppmana pt. „Rok 1918” uzyskał Gabriel Klępka z klasy 6.

Amelia, która będzie reprezentować naszą szkołę podczas etapu powiatowego 42. Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie.

kon rec1  kon rec2