5 kwietnia okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babinie pod kierunkiem Pani Karoliny Obel, przygotowali Misterium Męki Pańskiej, którego hasłem przewodnim były słowa Jezusa „JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM I ŻYCIEM”. Współczesna wersja pasji miała na celu skłonić zebranych do refleksji i uświadomić, że śmierć i zmartwychwstanie Jezusa to prawda ponadczasowa i nieprzemijająca. Warto o tym pamiętać każdego dnia.
Podczas uroczystości gościliśmy w naszej szkole Burmistrza Bełżyc Pana Ireneusza Łuckę, zastępcę Burmistrza Bełżyc Panią Annę Ostasz, Sekretarz Gminy Panią Joannę Kaznowską, Ks. Ryszarda Wasilaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Kamińskiego oraz Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatę Zaborską.
W tym dniu rozstrzygnięty został również Konkurs na najpiękniejszą świąteczną ozdobę wielkanocną. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Babinie, a wręczyli je Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka oraz Dyrektor Szkoły Anna Musiej.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, a także nagrania z inscenizacji Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babinie.
 2  3  4  5  6  1