Pomaganie drugiemu człowiekowi jest czymś pięknym i wzniosłym, a w okresie Bożego Narodzenia nabiera szczególnego wymiaru. Doskonale wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, którzy co roku włączają się w niezwykłą ogólnopolską akcję pomocy osobom potrzebującym „Szlachetna Paczka”. W listopadzie Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką Pani Anny Sadlak oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Joanny Pustelny przeprowadziły zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, zabawek oraz innych produktów przeznaczonych dla samotnej mamy - Pani Jolanty oraz jej 2-letniej córki Mai.
Z wielką radością i dumą możemy powiedzieć, że odpowiedź na ten apel przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego zaangażowania w akcję i zrozumienia dla potrzeb wspieranej przez nas rodziny. Nie mamy żadnych wątpliwości, że dobro, którym wspólnie podzieliliśmy się z Panią Jolantą i jej córką, sprawi, że tegoroczne święta będą dla nich naprawdę wyjątkowe i radosne.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce. To ogromna radość, że jest wśród nas tyle szlachetnych osób gotowych do pomocy drugiemu człowiekowi. Niech zawsze przyświecają nam słowa świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
 4  5  6