Kreatywna świetlica. Zdrowe śniadanie to podstawa.

Witam Was moi Drodzy! Przed Wami kolejne wyzwanie!

Tym razem będzie smacznie, kolorowo, a przede wszystkim zdrowo. Chciałabym zaproponować Wam kulinarne zadanie. Wszyscy wiemy, że śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek dnia, a zdrowe śniadanie to podstawa, daje nam dużo energii do pracy.

Dziś proponuję Wam wykonać samodzielnie lub z rodzicami zdrowe i przepyszne kanapki. Chciałabym, abyście spróbowali te kanapki urozmaicić, zapewniam Was że jest to bardzo proste, wystarczy, że zwykły ser czy szynkę podacie w ciekawy sposób i już będzie to kulinarna atrakcja. Bo przecież wystarczą foremki do ciastek, by na stole pojawiły się kanapki – serduszka, gwiazdki. Albo kanapki – króliczki z paprykową buzią, oczkami z majonezu
i ziarenek pieprzu, szczypiorkowymi wąsikami. Pomysłów jest bez liku, wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię.

Myślę, że praca przy tym zadaniu przyniesie Wam wiele radości i satysfakcji, a Waszym domownikom przepyszne, zdrowe, wiosenne śniadanie.

Moje propozycje, niech będą dla Was inspiracją:

kanapki

 

Czekam na Wasze kulinarne pomysły. Zdjęcia wykonanych kanapek prześlijcie na moją pocztę elektroniczną, zostaną one zamieszczone na szkolnym profilu Facebook.

 

Anna Sadlak

 

Kreatywna świetlica. Kolorowe kamienie.

Witam Was moi Drodzy! Przed Wami kolejne wyzwanie!

Tym razem chciałabym zaproponować Wam zadanie, którego wykonanie będzie od Was wymagało zarówno cierpliwości w poszukiwaniach jak i rozbudzenia swojej wyobraźni twórczej.

Mam dla Was nietypową pracę, do wykonania jej będziecie potrzebować …..kamieniJ i coś do ozdabiania np. farby – najlepiej akrylowe, flamastry, markery, kolorowe lakiery do paznokci.

Tak, Waszym zadaniem będzie malowanie kamieni i nadawanie im nowego znaczenia. Wtedy to zwykły kamień będziemy mogli ujrzeć w całkiem nowym świetle.

Zapewniam Was, że praca przy tym zadaniu przyniesie Wam wiele radości
i satysfakcji z wykonanego dzieła. Dodam jeszcze, że malowanie kamieni ma działanie terapeutyczne i jest świetnym sposobem na stres.

Oto kilka moich propozycji, niech będą dla Was inspiracją:

kamienie 

Czekam na Wasze pomysły. Wykonane prace prześlijcie na moją pocztę elektroniczną, zostaną one zamieszczone na szkolnym profilu Facebook.

Anna Sadlak.

Kreatywna świetlica. Papieskie słodkości czyli kremówki.

Witam Was moi Drodzy! Czas szybko nam ucieka, mija właśnie 11 tydzień naszej zdalnej nauki. Najbliższe dni przyniosą nam ważne dla nas Polaków wspomnienia, będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin wyjątkowego Polaka – Świętego Jana Pawła II. Zapewne gdybyśmy pracowali w szkole, czas ten wypełniony byłby niezwykłym świętowaniem. Nam pozostaje to świętowanie przenieść do własnego domu, w grono najbliższych. A skoro mamy świętować urodziny, to nie powinno zabraknąć w tym czasie czegoś słodkiego, dlatego proponuję Wam wykonanie papieskich kremówek. Doskonale wiemy, że są to słodkości, które Papież uwielbiał i często o nich wspominał w swoich przemówieniach. Podobno potrafił zjeść aż 10 ciastek na raz.

Aby ułatwić Wam wykonanie zadania, przygotowałam przepis na te słodkości.

Oczywiście pamiętajcie o zachowaniu ostrożności.

Czekam na Wasze fotorelacje.

 

                                             PRZEPIS

Składniki:

 

2 ciasta francuskie – oczywiście z Wadowic :-)

1 i 1/3 szklanka mąki krupczatki – z Krakowa :-)

1 masło roślinne lub margaryna – z Rzymu :-)

3 cukry waniliowe – z Zakopanego :-)

4 żółtka – z Kalwarii Zebrzydowskiej :-)

1 szklanka cukru – z Łagiewnik :-)

1 litr mleka – z Wigier :-)

Cukier puder do posypania wierzchu ciasta – prosto z nieba :-)

 

Wykonanie:

Upiec dwa ciasta francuskie.

1 szklankę mleka trzepaczką rozmieszać z mąką krupczatką. Resztę mleka zagotować ze szklanką cukru i masłem. Żółtka utrzeć z cukrami waniliowymi. Jak już mleko zacznie się gotować, dodać do niego rozrobioną mąkę z mlekiem i utarte żółtka. Mieszać ciągle w garnku i zagotować. Ciasto położyć na deskę lub tacę. Gorącą masę wyłożyć na ciasto francuskie i przykryć drugim. Na wierzchu posypać cukrem pudrem. Po wystygnięciu wstawić do lodówki.

Papieskie kremówki najlepsze są na drugi dzień.

Życzę smacznego i czekam na zdjęcia.

Anna Sadlak

Kreatywna świetlica. Dmuchawce, latawce, wiatr.

Witam Was ciepło! Przed nami kolejne dni zdalnej nauki. Na szczęście za oknami mamy piękną wiosnę, dzięki której łatwiej nam znosić trudy kwarantanny. Aby spędzić ten czas jeszcze przyjemniej i jeszcze bardziej kreatywnie proponuję Wam jako zadanie na ten tydzień wykonanie latawca. Będzie on miłym wypełnieniem spędzania wolnego czasu i rodzinnych spacerów na świeżym powietrzu. Oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności.

Przygotowałam dla Was kilka propozycji:

latawce

Czekam na Wasze pomysły. Wykonane prace prześlijcie na moją pocztę elektroniczną, zostaną one zamieszczone na szkolnym profilu Facebook.

Pozdrawiam!

Anna Sadlak