22 maja 2026 r. uczniowie klas II-VIII uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. W Dęblinie mieli okazję obejrzeć kolekcję związaną z lotnictwem wojskowym. Ogromne zainteresowanie wzbudziła ekspozycja samolotów i śmigłowców. Uczniowie mogli również wejść do wybranych maszyn, obejrzeć wystawy poświęcone historii polskiego lotnictwa. Drugim etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu, gdzie uczestnicy wzięli udział w warsztatach oraz pokazie pracy w kuźni. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnej jazdy na nietypowych rowerach, co dostarczyło uczniom wielu emocji i radości. Wyjazd bym ciekawą lekcją historii i techniki, a także okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz zdobycia nowych doświadczeń.

muzeum1  muzeum2   muzeum3

bezpieczniwruchu15.05.2026 r. nasi uczniowie reprezentowali szkołę oraz Gminę Bełżyce na turnieju rangi Eliminacji Powiatowych – „Bezpieczny w ruchu drogowym”. Reprezentantami szkoły byli: Przemysław Bednarczyk, Grzegorz Karczmarczyk, Kaja Pietrzak oraz Zuzanna Wieczorek.

W turnieju wzięło udział 9 szkół reprezentujących swoje gminy z powiatu lubelskiego.

Konkurs wymagał od uczniów wiedzy teoretycznej dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz z testu sprawdzającego znajomość zasad poruszania się po skrzyżowaniach. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej, umiejętnościami poruszania się po miasteczku rowerowym i torze przeszkód.

Po zsumowaniu zdobytych punktów uczniowie naszej szkoły uplasowali się na 5 miejscu.

ulNasze przedszkolaki wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Nałęczowa

Pierwszym punktem naszej wyprawy było kino, gdzie dzieci obejrzały bardzo ciekawą i pouczającą bajkę „Kicia Kocia”. Seans dostarczył wszystkim mnóstwo radości i pozytywnych emocji.

Następnie udaliśmy się do sali zabaw „Jak w Ulu”, gdzie przedszkolaki mogły aktywnie spędzić czas, świetnie się bawić, rozwijać swoją sprawność oraz integrować się z rówieśnikami.

To była bardzo udana wycieczka, pełna uśmiechu, wspólnych zabaw i niezapomnianych chwil. Wspaniale spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

zzok27 kwietnia 2026 r. odbyły się warsztaty ekologiczne prowadzone przez panie z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli uczniowie klas I-VIII, którzy poznawali zasady prawidłowej segregacji odpadów. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne, dzięki którym mogli wykorzystać zdobytą wiedzę w działaniu. Dziękujemy za przekazanie cennej wiedzy oraz inspirujące zajęcia.