26 października w naszej szkole odbyły się warsztaty realizowane w ramach zadania publicznego: „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym”. Na spotkaniu uczniowie klasy 7 i 8 uczyli się trudnej sztuki żonglowania, która jest nie tylko świetną zabawą i relaksem, ale także metodą aktywizacji i treningu mózgu. Celem projektu pn. „Zdobyć MOC ku zmianom” jest wyposażenie młodzieży w umiejętności, które pozwolą zmieniać siebie, radzić sobie w sytuacjach przemocowych, wyznaczać granice fizyczne, emocjonalne, poznawcze, duchowe, rozpoznawać zwykłą agresję od permanentnej przemocy.

 1  3 6
 4
Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Uczniowie z klasy 7 i 8 wzięli udział w dwóch lekcjach, których celem było przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.
Na zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego ich miejscowości powinna rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznały możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w najbliższej okolicy. Omówiona została także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.
Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.
1 2  3
 4  5  6
7 8 9 

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Amelii z klasy VIII, która została laureatką pierwszego miejsca w konkursie profilaktyczno-graficznym "STOP NARKOTYKOM" organizowanym przez Miejsko - Gminną Bibliotekę w Bełżycach. Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Wzięło w nim udział 28 uczniów. W wyborze jury brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz estetykę prac.

Konkurs biblioteka

Zielone, czerwone okrągłe, pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące. Jabłka pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Jabłko, to symbol polskiego rolnictwa. Jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju i na świecie. Co czwarte jabłko w Europie pochodzi z Polski.
Podczas lekcji plastyki, uczniowie klasy 4 i 5 wykonali jabłka z papieru toaletowego.
Lekcja była okazją aby przypomnieć wszystkim, że jedzenie jabłek pozytywnie wpływa na odporność. Jabłka zawierają mnóstwo cennych witamin oraz błonnika, zatem zachęcamy wszystkich do jedzenia tego owocu.
3 4