4 października 2021 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III wzięli udział warsztatach stomatologicznych. Była to jedyna, niepowtarzalna okazja, aby poczuć się jak dentysta. Warsztaty składały się z dwóch części. Podczas pierwszej teoretycznej dzieci w formie zabawy na refleks, zapoznane były ze zdrowymi nawykami żywieniowymi oraz z metodami poszukiwania próchnicy m.in oglądanie za pomocą kamery wewnątrzustnej zębów Smoka Bartosza. Mieli wyjaśnioną i zaprezentowaną prawidłową technikę szczotkowania zębów przy użyciu różnych szczotek, naukę nitkowania, a także zapoznali się z narzędziami stomatologicznymi i materiałami niezbędnymi do wykonania zabiegów takich jak np. przegląd, lakierowanie czy plombowanie. Druga część była to część praktyczna, w której każdy uczestnik otrzymał indywidualne miejsce pracy w tym swojego pacjenta, komplet narzędzi niezbędny do wykonania szczotkowania, nitkowania, przeglądu, lakierowania oraz plomby. Podczas warsztatów dzieci nie tylko poznały zawód stomatologa, ale również dowiedziały się, co jest zdrowe dla naszych zębów, jak o nie dbać i po co one właściwie są. Na zakończenie warsztatów każde dziecko uzyskało tytułu „Małego Dentysty", otrzymało dyplom ukończenia Akademii Stomatologicznej oraz zestaw dentystyczny, a szkoła otrzymała certyfikat. Warsztaty prowadzone były przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną, mgr pedagogiki z firmy Profi-dental mieszczącej się w Opolu Lubelskim.
11 22 33 44
5 6 7  8
30 września obchodzony jest w Polsce Dzień Chłopaka. W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego – Klaudia Zając oraz Roksana Dalmata przygotowały słodkie upominki, a następnie w imieniu wszystkich dziewcząt obdarowały nimi chłopców naszej szkoły, co niewątpliwie sprawiło radość zarówno obdarowującym jak i obdarowanym.
Chłopcom w dniu ich święta jeszcze raz życzymy radości i uśmiechu na co dzień oraz samych pozytywnych emocji.
Gorąco dziękujemy Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Babinie za wsparcie finansowe.
1 3 4
Kiedy dzieci uczą się najwięcej i najszybciej? Oczywiście wtedy, kiedy mogą zrobić coś samodzielnie. 29 września lekcję o zdrowym odżywianiu miały dziewczynki z klasy 2.
Efektem tych zajęć była pyszna sałatka owocowa.
klasa2
29 września 2021 r. kilka minut po godzinie 8:00 usłyszeliśmy alarm oznaczający konieczność natychmiastowego opuszczenia budynku szkoły przez wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Jak się okazało była to próbna ewakuacja. Celem przeprowadzonych ćwiczeń było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia życia i zdrowia. Uczniowie pod opieką nauczycieli, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili sale lekcyjne i udali się w bezpieczne miejsce, na boisko szkolne, gdzie zorganizowano zbiórkę. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas ćwiczeń dzieci zachowały spokój i w sposób zorganizowany opuściły budynek szkoły. Nauczyciele zapewnili bezpieczeństwo dzieciom, które znajdowały się pod ich opieką. Wszystkie dane o stanie liczebnym poszczególnych klas zostały przekazane pani Dyrektor, odpowiedzialnej za właściwy przebieg ewakuacji. Po powrocie do budynku szkolnego wszyscy uczniowie zgromadzili się na korytarzu, gdzie strażacy udzielili wszystkim kilku cennych wskazówek dotyczących właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Następnie nauczyciel wychowania fizycznego jeszcze raz przypomniał uczniom zasady dotyczące bezpieczeństwa oraz przebiegu drogi ewakuacyjnej. Działania takie uczą, jak nie popadać w panikę w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia. Ćwiczenie przeprowadziła jednostka OSP z Babina, całą akcją sprawnie pokierował naczelnik OSP Babin pan Marek Sieńko, na którego ręce składamy gorące podziękowania za zaangażowanie i owocną współpracę ze Szkołą Podstawową w Babinie.
1 2 3 4
 5  8  7  6
6  10 11  12

Nasze przedszkolaki wiedzą, że odżywianie ma ogromny wpływ nasze zdrowie. W dniu 28 września przygotowały więc pyszną i zdrową sałatkę owocową. Poradzili sobie świetnie!

1 2 3 4