„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś, znam się z dziećmi nie od dziś…” – tak śpiewał Miś Uszatek witając dzieci przed dobranocką. W Światowym Dniu Pluszowego Misia obchodzonym 25 listopada w Szkole Podstawowej w Babinie wspominaliśmy Misia Uszatka, Kubusia Puchatka oraz inne misie z bajek i piosenek.
Cały dzień obfitował w szereg atrakcji, począwszy od rozstrzygnięcia konkursu, którego motywem przewodnim był pluszowy miś, organizowanego przez Bibliotekę Szkolną i jej opiekuna Panią Annę Sadlak. Konkurs podzielony został na 3 kategorie wiekowe: oddział przedszkolny, klasy I – III oraz klasy IV – VIII. Zadaniem najmłodszych było przygotowanie książeczki pt. „Przygody Misia Podróżnika”, natomiast uczniowie klas IV – VIII własnoręcznie szyli pluszowe maskotki. Wszystkie prace konkursowe można podziwiać w holu na parterze szkoły. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom.
W ramach akcji prowadzonej przez Samorząd Szkolny „Nie samą nauką żyje szkoła” wszyscy uczniowie, którzy przynieśli ze sobą do szkoły pluszowego misia byli zwolnieni z odpytywania.
Był też czas na pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto ramce, dzięki niej wspomnienia z dzisiejszego dnia zostaną z nami na dłużej.
1   3 4 8 2 11
7   9 10 5 6 12

W dniu 5 listopada Dzieci z Klubu Rodzica i Dziecka oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości. Przypomniał jak ważne są bajki oraz że warto po nie sięgać, ponieważ są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie wspaniałego poczęstunku.

1 2 3
4 5 6
Jesienne spotkanie przedszkolaków przy ognisku.
Dzieci z oddziału przedszkolnego z ogromną chęcią chwytają piękne promienie jesiennego słońca. Ostatnio miały do tego wyjątkową okazję. Wspólnie z wychowawczynią przygotowały ognisko i upiekły pyszne, chrupiące kiełbaski. Oczywiście nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.
z x v c  

29 października wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni. Wszyscy z radością korzystaliśmy z atrakcji, jakie na nas czekały. Zwiedziliśmy stadninę i poznaliśmy zwyczaje koni. Najodważniejsze dzieci zdecydowały się nawet karmić zwierzeęta smakołykami.

1 2 3 4 5  
6 7 8 9 10  

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli już przygotowania do obchodów 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach zajęć wychowawczych klasa 7 wykonała dziś wspólnie gazetkę tematyczną oraz uczestniczyła w oglądaniu filmu "Gra o niepodległość". Jutrzejszy dzień będzie obfitował w kolejne wydarzenia związane z nadchodzącym świętem, gdyż o 11:11 wszyscy odśpiewamy hymn w ramach akcji " Szkoła do hymnu".

z r q e 2