Wyrobienie mLegitymacji Szkolnej jest dobrowolne

Wyrobienie legitymacji to same plusy, aby się nią posługiwać potrzebny jest telefon z pobraną aplikacją mObywatel
Więcej informacji

W celu wygenerowania mLegitymacji należy wysłać e-mail z prośbą na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wiadomość musi zawierać:

- Imię(imiona) i Nazwisko Ucznia
- Pesel
- Data wydania Legitymacji Papierowej
- Data ważności Legitymacji Papierowej
- Numer Legitymacji Papierowej
- Załącznik ze zdjęciem
- informację o ewentualnej niepełnosprawności dziecka

Po wysłaniu prośby o wydanie mLegitymacji dostaniecie państwo informację zwrotną z kodem QR potrzebnym do dodania dokumentu w aplikacji mObywatel. Dokument można aktywować w telefonie rodzica lub w telefonie dziecka.
Instrukcja dodania legitymacji do aplikacji mObywatel

Jak przygotować zdjęcie:

1.) Ustawiamy osobę której ma zostać wydana legitymacja na jednolitym białym tle (np. ściana) i robimy zdjęcie patrząc na wprost tak aby widoczna była sama twarz i początek ramion.
2.) Zapisujemy to zdjęcie na dysku komputera
3.) Zdjęcie wysyłamy jako załącznik w mailu z prośbą o wydanie mLegitymacji

*Można też wysłać wersję elektroniczną zdjęcia zrobionego u fotografa.
** W celu profesjonalnego przygotowania własnego zdjęcia zachęcamy do skorzystania ze strony: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji Aplikacja pomaga dopasować idealnie zdjęcie do legitymacji z każdego zrobionego zdjęcia na wprost aparatu.

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.