Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję pn. Narodowe Czytanie, której celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości. Lekturą tegorocznej, jedenastej odsłony Narodowego Czytania, został ogłoszony zbiór poezji Adama Mickiewicza pt. „Ballady i romanse”.

W tym roku dzięki pięknym recytacjom utworów Mickiewicza w wykonaniu Pana Burmistrza Ireneusza Łucki, Pani Sekretarz Joanny Kaznowskiej, Pani Dyrektor Anny Musiej, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, mogliśmy przenieść się w czasy romantyzmu – poznać bogactwo kulturowe epoki, zachwycić się niezrównanymi opisami natury, zadziwić wrażliwością i uczuciowością młodych ludzi, usłyszeć powszechnie głoszone prawdy moralne i przekonać się, że wiele z nich jest aktualne również i dziś.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

2 3  4   5
 6  7  8  91