28 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Babinie odbyła się akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyń - pani Edyty Czerskiej oraz pani Hanny Zioło . Podczas uroczystości uczniowie mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwoliły przenieść się w przeszłość oraz dostarczyć wielu wzruszeń. Galowy strój uczniów podkreślał szacunek do ojczyzny oraz do ważnych historycznych wydarzeń. Po części artystycznej wzbogaconej prezentacją multimedialną, głos zabrała pani dyrektor Anna Musiej. W swym wystąpieniu podziękowała za przygotowanie apelu, przeprowadziła również rozmowę z uczniami na temat rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dnia Flagi. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

3maja 3maja3 3maja4 3 maja2