Analiza czytelnictwa za I półrocze w roku szkolnym 2017/2018

Uczniowie z największa liczbą wypożyczeń za I półrocze to:

1. Wójtowicz Karolina – 25 (Oddz. Przedszkolny gr. I)
  2. Wideńska Julia – 49 (Oddział przedszkolny gr. II)
  3. Bednarczyk Amelia – 27 (klasa I)
  4. Cywińska Amelia – 23 (klasa III)
  5. Sieńko Błażej – 19 (klasa IV)
  6. Iwaniak Seweryn – 28 (klasa V)
  7. Kołtuniewicz Piotr – 10 (klasa VI)
  8. Walczak Mateusz – 12 (klasa VII)

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2017/2018:

Wtorek     10.45 – 11.30,     13.15 – 14.00

Środa       7.40 – 8.00,        10.45 – 13.15

Czwartek  7.40 – 8.00,        8.45 – 10.00

Piątek       7.40 – 8.00,        10.45 – 11.30,     12.20 – 13.20

Analiza czytelnictwa za I półrocze w roku szkolnym 2015/2016

wykres

Uczniowie z największa liczbą wypożyczeń za I półrocze to:

1. Magdalena Zaborska - 47, (Oddz. przedszkolny); Ewa Rak – 47 (klasa III)
  2. Milena Fedor – 35 (Oddz. przedszkolny)
  3. Amelia Poleszak – 33 (klasa II)

Co słychać w naszej szkolnej bibliotece?

Konkurs plastyczno – literacki pod hasłem Miś i jego rodzina.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 0 – III. Prace oceniono w 2 kategoriach – na poziomie Oddział przedszkolny – I i klasy II – III.
Laureaci:
W kategorii Oddział przedszkolny – klasa I:
I miejsce Milena Fedor – klasa 0
II miejsce Maja Pietrzak – klasa 0
III miejsce Kacper Taramas – klasa 0
W kategorii klasy II – III :
I miejsce Ewa Rak – klasa III
II miejsce Paulina Mieśniak – klasa III
III miejsce Amelia Poleszak – klasa II

Gratulujemy!

Konkurs frazeologiczny
Dla uczniów klas IV – VI został zorganizowany konkurs frazeologiczny pod hasłem Mieć w małym palcu.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV – VI. Uczniowie pisali przez 45 minut opracowany wcześniej test.
Laureaci:
I miejsce Kamila Ostrowska – klasa V
II miejsce Dorota Wójcik – klasa V
III miejsce Marta Zając – klasa IV
Wyróżnienie Gabriela Bielecka – klasa IV

Gratulujemy!

Nowości. Wzbogacamy księgozbiór biblioteki
W I półroczu roku szkolnego 2015/2016 na stan biblioteki wpisano:

• w ramach Rządowego programu „ Książki naszych marzeń" – 74 egzemplarze na kwotę 1299,80 zł,
  • o w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji ekologicznej, dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 17 egzemplarzy na kwotę 257,20 zł.

Polecamy m. in.: 10 niesamowitych przygód Neli; Arka czasu Szczygielski M.; Auta Rajd grozy Auerbach A.; Auta Złomek w Paryżu Jakob H.; Co to znaczy ... Kasdepke G.; Cynamon i Trusia - Wierszyki na okragły rok Stark U., Ramet Ch.; Szczygielski Marcin Czarny młyn; Dolina światła Minkowski A.; Dżok, legenda o psiej wierności Gawryluk B.; Magiczne drzewo. Cień smoka, Magiczne drzewo. Gra, Magiczne drzewo. Świat ogromnych Maleszka A.; Mity dla dzieci Kasdepke G.; Momo Ende M.; Dziewczynka z Szóstego Księżyca. Nina i moc Absinthium, Dziewczynka z Szóstego Księżyca. Nina i tajemnica ósmej nuty Witcher M.; Poczytaj mi mamo. Księga pierwsza; Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków Sztaudynger J.; Złota ksiąga bajek. Najpiękniejsze filmy ...; Złota ksiąga bajek. Opowieści o autach i samolotach.; Złota księga bajek. Opowieści o kucykach; Złota księga bajek. Przygody pszczółki Mai; Złota księga bajek. Wróżki. Przygody Dzwoneczka ...

Grudniowy kiermasz książek
W grudniu, we współpracy z Księgarnią Wysyłkową Tuliszków odbył się kiermasz taniej książki. W bieżącym roku szkolnym sprzedaż książek cieszyła się dużym zainteresowaniem. We współpracy z pracownikiem Biblioteki Miejskiej w Bełżycach, panią Joanną Szewczyk (dyżur przy sprzedaży) sprzedano książki na łączną kwotę 433,8 złotych. Dzięki temu będziemy mogli otrzymać do biblioteki książki o wartości około 52 złotych.

Lekcje biblioteczne

W ciągu I półrocza odbyły się zajęcia biblioteczne dla każdego oddziału. Na każdych zajęciach wykorzystano księgozbiór biblioteki, szczególnie książki zakupione w ramach Rządowego programu „Książki naszych marzeń”.

• Oddział przedszkolny - „ Bajkowe misie”,       lekcja  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
  • Klasa I – „Szlakiem bajkowych zamków, czyli pierwsze spotkanie z biblioteką”. Uczniowie poznali regulamin biblioteki szkolnej, zwrócono uwagę na konieczność poszanowania książek, właściwe zachowania się w bibliotece.
  • Klasa II – III -„Od napisania do wypożyczenia”.

Uczniowie poznali etapy powstawania książki, wiedzą jakie czynności należy wykonać w bibliotece, aby książka mogła być udostępniana czytelnikom.

• Klasa IV – „Książki popularnonaukowe o Ziemi i jej przyrodzie”.

Uczniowie zapoznali się z literaturą popularnonaukową (cechami książki popularnonaukowej) na przykładzie książek zgromadzonych w naszej bibliotece.

• Klasa V – IV - „Czytaj książki codziennie - koniecznie!”

Celem lekcji było poznanie nowości bibliotecznych – krótkie omówienie problematyki, pokazanie ilustracji, odczytanie wybranych krótkich fragmentów. Pozwoli to na rozbudzanie zamiłowania do czytania książek, kształtowanie nawyku korzystania z biblioteki szkolnej.