„ Ślubuję być dobrym Polakiem”

Po wielu miesiącach wyczekiwania uczennice klasy I mogły złożyć uroczyste ślubowanie i zostać pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Babinie. Uroczystość ta odbyła się 19 stycznia 2021 r. zachowując wszystkie procedury organizacji uroczystości w czasie reżimu sanitarnego.

W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział: w zastępstwie Dyrektora Szkoły – pani Marta Kalamon, zaproszeni Rodzice, przedstawiciele RadyPedagogicznej i pracowników obsługi, uczniowie klasy II i III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Zanim jednak dziewczynki zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Z pomocą podczas występu przyszli koledzy z klasy II, którzy wspólnie z uczennicami klasy I przedstawili program artystyczny podczas , którego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, a występem przekonali wszystkich, że potrafią pracować, kochają ojczyznę, jak również znają obowiązki ucznia i mogą przystąpić do ślubowania. Po uroczystym ślubowaniu Pani Matra Kalamon dokonała aktu pasowania poprzez dotknięcie ramienia symbolicznym, wielkim piórem. Na pamiątkę ślubowania uczennice otrzymały dyplomy i legitymacje szkolne, kuferki z maskotkami i słodyczami ufundowane przez Rodziców, upominki od Rady Rodziców oraz wyprawki czytelnicze „Mała książka- wielki człowiek”. Ten wyjątkowy dzień na długo zastanie Pierwszakom w pamięci, gdyż od tego dnia są pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Babinie.