Przerwa na czytanie 2020

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” (W. Szymborska)

O tym, że czytanie książek może być doskonałą zabawą i atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w szkole przekonali się nasi uczniowie, którzy 22 października wzięli udział w V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Wydarzenie odbywa się ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Tego dnia cała społeczność szkolna podczas przerw oddawała się lekturze przyniesionych ze sobą książek. Dzięki zainicjonowanej akcji uczniowie mieli również okazję poznać gusty czytelnicze kolegów i koleżanek, co stało się inspiracją do przeprowadzenia wielu intrygujących rozmów i dyskusji. Celem akcji była promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i miejscu.

Karolina Obel