Dzień Ziemi – zbiórka telefonów w naszej szkole

W ubiegłym roku szkolnym zbieraliśmy zużyte baterie, w tym roku zbieramy telefony. Na Dzień Ziemi zaplanowany był finał naszej akcji, ale ze względu na obecną sytuację epidemiczną w dniu 22.04.2020 możemy tylko przypomnieć o kilku ważnych rzeczach.

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół – ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY! W ramach programu zbieraliśmy zużyte telefony. Dziękujemy wszystkim osobom, które dostarczyły już swoje niepotrzebne urządzenia. Na chwilę obecną zbiórka jest zawieszona, ale po powrocie do szkoły wznowimy działania i będzie można przynieść telefony, które mamy jeszcze w domach. Zachęcamy do włączenia się do akcji.

Nasze działania mają także na celu zapoznanie uczniów z właściwym zagospodarowaniem zużytych telefonów, co pomoże nam wszystkim ochronić środowisko naturalne.

Wychowawca i uczniowie klasy V

Poniżej linki do stron z informacjami na temat telefonów i ochrony środowiska:

Kilka słów o telefonach

Telefony w życiu codziennym

Co zrobić z zużytym telefonem?

Korzyści z recyklingu