Informacje o próbnym egzaminie ósmoklasisty

prbny egz 8kl

Drodzy Ósmoklasiści!

Szanowni Rodzice!

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowały materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

Do próbnego egzaminu ósmoklasisty przystąpią również uczniowie naszej szkoły.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowie mogą samodzielnie pobrać materiały ze strony CKE lub wybranej OKE lub otrzymać je od szkoły po wcześniejszym ustaleniu tego z wychowawcą. Rozwiązania zadań mogą mieć następującą formę, np.

• plik w edytorze tekstów;
  • wydruk;
  • karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
  • zwykła kartka papieru, na której należy numerować kolejno rozwiązywane zadania.

Wskazówki dla ucznia:

1. Wejdź na stronę www.cke.gov.pl albo na stronę OKE Kraków: http://www.oke.krakow.pl/inf/
  2. Znajdź właściwy arkusz egzaminacyjny, a w języku obcym –również nagranie.
  3. Zapisz materiały na dysku komputera.
  4. Rozwiązuj zadania na ekranie komputera albo wydrukuj arkusz.
  5. Pracuj tak długo, jak wskazano na pierwszej stronie arkusza.
  6. Pracuj samodzielnie. Nie ściągaj. Egzamin próbny to szansa na sprawdzenie Twoich możliwości.
  7. Zapisz rozwiązania w sposób ustalony przez nauczyciela.
  8. Wyślij rozwiązania nauczycielowi w uzgodniony sposób.
  9. Czekaj na wynik i informację zwrotną.
  10. Rozwiązania będą opublikowane 8 kwietnia.
  11. Przed egzaminem powtórz zwłaszcza te zagadnienia, które sprawiły Ci trudność.

Powodzenia!