Wycieczka do Bełżyc

17 września uczniowie klas starszych V-VIII udali się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy Litwa i Polska. Unia 1569 znajdującej się w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach. Dzięki uprzejmości pań pracujących w Bibliotece Miejskiej, wysłuchali wielu ciekawostek dotyczących tamtych, jakże dla nas odległych czasów.

Realizując założenia programowe doradztwa zawodowego, uczniowie odwiedzili również Komisariat Policji w Bełżycach. Za sprawą stałej współpracy z naszym dzielnicowym panem Adamem Pietrasem, uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy policjantów, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy. Mieli możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, obejrzeć cele więzienną, zapoznać się z wyposażeniem policjanta na służbie, a także sprawdzić czy jest szansa uwolnić się z policyjnych kajdanek.

Następnie uczniowie klasy V złożyli wizytę pani stomatolog Renacie Anasiewicz, która przybliżyła im zawód dentysty, a tym samym udowodniła, że wizyta w gabinecie nie musi wiązać się z przykrą koniecznością. Nie brakowało chętnych do zajęcia miejsca na fotelu dentystycznym. Z satysfakcją uczniowie szeroko otwierali buzię, by Pani stomatolog mogła wykonać rutynową kontrolę uzębienia i dowieść, że zawód dentysty nie wiąże się jedynie z borowaniem i wierceniem.

Klasa VI udała się do salonu Maria, gdzie serdecznie przyjęła ich właścicielka pani Maria Wieczerzak. Z wielką pasją i zamiłowaniem panie fryzjerki opowiedziały uczniom o wykonywanym przez siebie zawodzie. Cierpliwie odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące zawodu fryzjera. Umożliwiły również uczniom podjęcie próby sprawdzenia się w fachu fryzjera, stylisty fryzur.

Uczniowie klasy VII i VIII gościli w Urzędzie Miejskim w Bełżycach, gdzie zgłębiali tajniki zawodu urzędnika. Podczas wizyty młodzież spotkała się z Burmistrzem miasta panem Ireneuszem Łucką, zastępcą burmistrza panem Ryszardem Biernackim oraz sekretarzem gminy panią Joanną Kaznowską.

Uśmiechy na twarzach uczniów i wyraźne pobudzenie tematyką wyboru przyszłego zawodu, świadczą o tym, że założenia wycieczki zostały w pełni zrealizowane.

Paulina Rokicka