Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września rozpoczęliśmy uroczyście w naszej szkole nowy rok szkolny 2019/2020.

Jeszcze niedawno słyszeliśmy dźwięk szkolnego dzwonka, który życzył nam słonecznych wakacji, a już dźwięczy on głośno, witając nas radośnie. Minął czas beztroski, radosny, obfitujący w słońce i niesione z nim uciechy.

Nie każdy wrzesień w historii Polski był tak barwny, radosny i pełen wakacyjnych wspomnień. Nie zawsze też dzieci w pierwszych dniach września zdążały do szkoły, aby się spotkać ze swymi rówieśnikami i powitać nowy rok szkolny.

1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju, bo jak pamiętamy wtedy wybuchła II wojna światowa i to właśnie w tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września.

Taka jest historia naszej ojczyzny. Do dziś dnia czcimy pamięć wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby nasze pokolenie mogło bawić się, wypoczywać i uczyć się bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Wdzięczni za ofiarność naszych przodków powinniśmy wykorzystać każdy dzień, każdą chwilę i godnie wypełniać uczniowskie obowiązki. Dziś dzięki nim możemy wszyscy radośnie zawołać : Witaj szkoło !

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przygotowała wspólnie z wychowawcą klasa VIII.

Szanowni pedagodzy życzymy wam, aby każdy spędzony z nami w tym roku szkolnym dzień był jak wielka, niezwykła wyprawa w nieznane.

Wam drodzy rodzice życzymy, aby po spotkaniach z naszymi wychowawcami przepełniała was duma i radość.

Natomiast wam miłe koleżanki i drodzy koledzy życzymy chłonności umysłów łatwości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz nauki w atmosferze przyjaźni i wzajemnego szacunku.

Marzena Plewik