Poznajemy Zamość

09 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zwiedzali zabytkowy Zamość. Wędrówkę po mieście rozpoczęli od wizyty w ZOO, gdzie

oglądali egzotyczne zwierzęta. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Bastionu VII, (jednego z wielu zachowanych elementów słynnej twierdzy zamojskiej), murów obronnych, Podziemnej Trasy Turystycznej, Muzeum Zamojskich oraz spacer po Starym Mieście – podziwianie Rynku, Ratusza, Katedry Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła. Była to okazja zobaczyć niezwykły, zapierający dech w piersiach, renesansowy świat, który na szczęście przetrwał do dnia dzisiejszego. Każde z miejsc, które zwiedzali zachwycało i zaskakiwało jednocześnie.

Wycieczka była bardzo udana, pomimo chłodu, udało się zwiedzić wszystkie zaplanowane miejsca. Pełni miłych i niezapomnianych wrażeń, chodź trochę zmęczeni wrócili do domów.