Dzień Języków Obcych

W dzisiejszym świecie niezwykle ważna jest znajomość języków obcych. Sprawne posługiwanie się językiem to możliwość swobodnego podróżowania, komunikacji
i nawiązywania kontaktów. Aby promować naukę języków obcych oraz poznawać nowe kultury, 17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Babinie odbyła się innowacja pn. Dzień Języków Obcych. Było to wydarzenie zorganizowane przez panią Martę Kalamon
i Magdalenę Wójtowicz.

Do realizacji Dnia Języków Obcych w naszej szkole zostali zaproszeni wychowawcy klas od „0” do kl. VIII wraz ze swoimi oddziałami. Każda klasa była odpowiedzialna za przygotowanie stoiska wybranego przez siebie kraju, na którym prezentowała najważniejsze informacje związane z tym państwem, ciekawe miejsca, ciekawostki, regionalne dania, stroje oraz zwroty w języku danego kraju.

Prezentowane państwa to:

• kl. „0” gr. I – Holandia
  • kl. „0” gr. II – Włochy
  • kl. I – Francja
  • kl. II – Słowacja
  • kl. IV- Hiszpania
  • kl. V – Grecja
  • kl. VI – Wielka Brytania
  • kl. VII – Rosja
  • kl. VIII - Niemcy

Efekt był imponujący. Szkoła udekorowana była flagami i balonami. Klasy przygotowały kolorowe stoiska ze smacznymi przekąskami. Uczniowie dzielili się ze sobą zdobytą wiedzą i ciekawostkami na temat wybranego kraju oraz starali się uczyć od siebie nawzajem podstawowych zwrotów w różnych językach.

Wszystkim uczniom, wychowawcom i rodzicom dziękujemy za udział w tym wydarzeniu i gratulujemy inwencji twórczej.

Marta Kalamon