Międzynarodowy Dzień Kropki

Książka pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony na całym świecie 15 września. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie, nauczyciele wraz z pracownikami instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole w piątek 14 września, każdy kto mógł przyszedł ubrany „w kropki”. Od samego rana dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowywały kropkową drogę w różnych kolorach i rozmiarach. Wyznaczona trasa prowadziła w jedno miejsce, do plakatu przygotowanego przez uczniów klasy IV. Można było pochwalić się tam swoim talentem, umiejętnościami oraz tym co się robi najlepiej, oczywiście przy użyciu kolorowej kropki. Oby przez cały rok szkolny udawało nam się rozwijać nasze talenty.

Emilia Całka i Agata Ruszniak