Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

03 września 2018 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Babinie uroczyście wybrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Minęły dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. Nadszedł czas powrotu do szkoły i pożegnania z tonącymi w słońcu plażami, górskimi ścieżkami, szalonymi przygodami i wakacyjnymi przyjaźniami.

W tym ważnym dla nas dniu, nie zapomnieliśmy również wspomnieć dzień 01 września 1939 roku, kiedy to polskie dzieci nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuchy bomb. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w tej okrutnej wojnie. Oddaliśmy także hołd zamordowanej 28 sierpnia 1946 roku 18-letniej wówczas Danucie Siedzikównie- pseudonim Inka, która była sanitariuszką i łączniczką Piątej Wileńskiej Brygady Armii Krajowej.

Dzisiaj ze spokojem i radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Żal nam minionych wakacji i błogiego leniuchowania, ale nie martwmy się! Do końca roku szkolnego pozostało już tylko 295 dni, a po odjęciu weekendów i świąt, ta cyfra nie wydaje się już tak kosmicznie wielka!

Wszystkim Uczniom naszej szkoły życzymy owocnego roku szkolnego 2018/2019 obfitującego w same pozytywne wspomnienia.

Paulina Pruszkowska